اپلیکیشن خوشنویسی

امروزه در بین افراد جامعه و در هر مکانی که مشاهده می کنیم از اتوبوس و مترو گرفته تا مهمانی ها و منزل و حتی در هنگام خواب نیز گوشی تلفن همراه در دست افراد است و دائما افراد در حال کار کردن با اپلیکیشن های مختلف هستند. یکی از مباحث مهم استفاده از گوشی همراه ، یادگیری است. اپلیکیشن های زیادی وجود دارد که علوم و فنون و هنرهای مختلف را میتوان از طریق این نرم افزارهای موبایلی یاد گرفت و یکی از این گزینه ها اپلیکیشن خوشنویسی است.

در ایران علاقمندان به هنر خوشنویسی و برنامه نویسان دست به دست هم دادند و چندین نرم افزار در این مورد ساخته اند که امروز میخواهیم به بررسی چند اپلیکیشن موبایلی بپردازیم.

طره :

یکی از اپلیکیشن های خیلی خوب در زمینه خوشنویسی نرم افزار طره است که برای گوشی های موبایل با سیستم های اندروید و آی او اس ساخته شده است. یک نرم افزار جامع برای یادگیری خوشنویسی با خودکار و قلم می باشد که برای طرفداران این هنر زیبا بسیار جذاب خواهد بود. همچنین نمونه کارهای اساتید خوشنویسی که با خط نستعلیق ، کوفی و نسخ نوشته اند نیز در این نرم افزار یافت می شود و میتوان از آنها استفاده کرد. این نرم افزار یک کلاس آموزش مجازی است که با استفاده از آن میتوان در هزینه کلاس خوشنویسی صرفه جویی کرد و از این طریق در زمان کمتری از طریق اساتید این کار یاد گرفت.

آدوس :

اپلکیشن خوشنویسی آدوس یکی دیگر از نرم افزارهای موبایلی در این زمینه است. با استفاده از این نرم افزار میتوانید متون خود را با خط نستعلیق و با سلیقه خودتان بنویسید . این نرم افزار امکانات زیادی دارد و برای درست کردن عکس نوشته های بسیار زیبا کارایی دارد. شما با استفاده از یک عکس پس زمینه و نوشتن متن خود بر روی عکس با استفاده از امکانات این اپلیکیشن میتوانید زیبایی خاصی به آن بدهید و افکت هایی که در این نرم افزار وجود دارد واقعا کار را زیبا می کند. البته از جمله مزایای استفاده از این ابزار نسبت به سایر ابزارها ، ساده بودن و کارایی عالی آن است که تنها با چند مرحله میتوانید یک اثر هنری جذاب بسازید و در شبکه های اجتماعی خود استفاده کنید. همچنین این نرم افزار از نسخه ویندوز نیز برخوردار می باشد.

آموزش خوشنویسی نستعلیق :

این نام متعلق به اپلیکیشن اندرویدی دیگری می باشد که در کافه بازار به ثبت رسیده است. این نرم افزار نیز به آموزش خوشنویسی پرداخته است و با استفاده از آن میتوان مراحل یادگیری این هنر زیبا را طی نمود. آموزش های آن به دو بخش خوشنویسی با قلم نی و خوشنویسی با خودکار تقسیم بنده شده است که برای هر قسمت ویدئوهای آموزشی مفیدی در نظر گرفته شده است که میتوانید با نصب رایگان آن از امکانات این نرم افزار استفاده نمائید.

برای دریافت کتاب رایگان آموزش خوشنویسی بایمیل و شماره موبایل خود را وارد کنید